blog

To badanie powinno być obowiązkowe dla każdego dziecka w całej Polsce. I właśnie jego bałam się najbardziej.

Pokaż mi Rzeszów! – rozkazała nauczycielka, a ja stałam przed mapą przerażona, bo miała mnie zapytać o Zamość. Tak wyszło nam ze skrupulatnych obliczeń z koleżanką na przerwie. Szła ławkami, zgodnie z listą miast, więc obliczyłyśmy, które wypadnie na mnie i zapamiętałam miejsce na mapie, które mam pokazać, bo sama mapa jawiła mi się jak zielono-niebieska plama i nie potrafiłam rozpoznać na niej nawet jednej literki. Niepewnie wskazałam na mapie szeroki obszar.

– To zamojszyzna. Czy ty jesteś głupia? Czy w piątej klasie nie umiesz czytać? – wydarła się na mnie nauczycielka. – Banda kretynów. Idiotów. Siadaj. Jedynka. Nic z ciebie nie będzie, zero kompletne.

 

Usiadłam. Byłam w piątej klasie starej podstawówki. I mimo okularów byłam totalnym, koszmarnym, beznadziejnym i do tego praktycznie ślepym zerem.

 

 

Więcej …

Do głupiej baby, co lubi straszyć obce dzieci na placu zabaw. Mam nadzieję, że to cię opamięta

Pamiętasz? Historia, jakich wiele. Plac zabaw i kupa dzieciaków. Na placu zabaw dziewczynka, która nie chce iść z mamą do domu. Wyrywa się matce, krzyczy. Wyraźnie chce zostać jeszcze chwilę. Matka coś próbuje jej wyjaśnić, ale zanim skończy zdanie, podchodzisz do niej i zwracasz się do dziecka

– A ty co jesteś taka niegrzeczna? Nie chcesz iść z mamą? Jak nie pójdziesz to ja cię zabiorę! Zobaczysz, wezmę cię ze sobą!

Dziewczynka zamiera,  a po chwili wybucha płaczem. Płacze tak mocno, że powrót do domu staje się niemożliwy. Matka z westchnieniem odkłada torby i pochyla się nad córeczką. A ty zdajesz  się być zdziwiona, ale ostatecznie uśmiechasz się głupkowato i odchodzisz kręcąc głową z politowaniem.

 

Więcej …

Kolejna porcja literatury – książki dla dwulatka i trzylatka [z bajerami, jakich nie ma w zwykłych książkach]

Oj, już dawno nie pisałam o nowych książeczkach dla malucha, książki dla dwulatka to temat, który zaczynam ogarniać. Może dlatego, że młodszy nie pała aż tak wielką miłością do książeczek jak starszak, ale z każdym miesiącem czytamy przy nim coraz więcej i standardem już jest czytanie podczas kąpieli, gdy chłopcy wylegują się w ciepłej wodzie. A mamy też swoje hity, z którymi młodszy przybiega na tych swoich krótkich nóżkach i z głośnymi okrzykami domaga się czytania. Myślę więc, że starszak będzie lubił książki w normie 🙂 Zapraszam na nasze nowości i książki dla dwulatka sprawdzone przez mojego osobistego syna.

 

Więcej …

37 szokujących zabaw wspomagających integrację sensoryczną [niewiarygodne, że tak można !!!11]

Zawsze, kiedy czytam o problemach z integracją sensoryczną, widzę też propozycje gadżetów, które tę integrację wspomagają. A to piłki sensoryczne, masażery sensoryczne, zabawki sensoryczne, sensoryczne koszulki, gryzaki, żele i szmatki. W tym szale sensorycznym, mam wrażenie, że zapominamy o zwykłych rzeczach, które pięknie wspomagają integrację i są doskonałą zabawą dla naszych dzieci.  One nas nic nie kosztują, są całkowicie normalne [część z nich znamy z naszego dzieciństwa]. Część z tych zabawa jest szokująca, naprawdę!

 

Więcej …

Klub Mila Kamień – doskonałe miejsce na Mazurach z najczęstszym i najbardziej poważnym problemem mazurskich ośrodków

„Znam ludzi z kamienia” – śpiewałyśmy z koleżanką, jeżdżąc busikiem do szkoły piosenkę Maryli Rodowicz i zaśmiewałyśmy się wówczas do rozpuku, bo faktycznie znałyśmy ludzi z Kamienia. Z miejscowości Kamień na Mazurach. Miejscowość to zresztą szumna nazwa. Kilka domów, w tym Rywina i paru bogatych warszawiaków, jeden pensjonat i nadgryziony zębem czasu PTTK. No i Klub Mila Kamień, wyremontowany z dawnego PTTK Kamień ośrodek wypoczynkowy i ekomarina.

 

Więcej …