Regulamin Wiejskich Matek

1. Możemy nie musimy się przedstawić. Serio, nie ma presji, choć fajnie poczytać o kimś, z kim się dyskutuje, więc to bardzo mile widziane 

2. Używamy hashtagów. Czyli wybieramy jakieś słowo lub słowa które określają wpis i stawiamy przed nim taki znaczek: #. Czyli #regulamin #rosół#przepis #obiad #ogród #kwiaty. Z doświadczenia wiem, że bardzo się przydaje, kiedy chcemy coś znaleźć

3. Nie dyskryminujemy miastowych i nie licytujemy się na wielkość wsi Na razie tego nie zauważyłam, ale to doświadczenie z Matka jest tylko jedna, czyli unikamy stwierdzeń "Ojej, ja to jestem bardziej wiejska, bo u mnie to sześć domów i las, a u ciebie jest przystanek autobusowy.

4. Zakładam, że będziemy się do siebie odnosić z szacunkiem i nie ma potrzeby, żebyśmy sobie "paniowały". Bądźmy na "ty".

5. Temat szczepionek - zakazany.

6. Staramy się pomóc, a nie oceniać wybory innych mam. Jeśli nie umiemy pomóc, milczymy lub współczujemy.

7. Jeśli przychodzisz tu tylko po to, żeby zareklamować swoją działalność i nic nie wnosisz od siebie - uciekaj. Mówimy o tym, czym się zajmujemy, możemy się chwalić sukcesami czy osiągnięciami lub wpisami, które mogą pomóc, możemy nawet prosić o pomoc [może wcześniej zapytajmy o to?], ale ta grupa nie jest darmową tablicą na akcje reklamowe, dziwne propozycje współpracy, na które trzeba pisać na priv i przyzwoicie byłoby chociaż trochę pogadać i się poznać, zanim wyskoczymy ze swoją promocją albo skontaktować się z adminem w tej sprawie. Wszelkie takie propozycje będą usuwane, a ich autorzy blokowani.

8. Blokowanie admina skutkuje tym, że admin blokuje ciebie. A kogo blokuje admin, tego nie ma na grupie, niestety.

9. Nawoływanie, przekonywanie lub proponowanie przemocy wobec dziecka grozi permanentnym usunięciem z grupy.

EDIT: Okazało się to takim problemem, że informacja o kopiowaniu cudzych treści musi się znaleźć również w regulaminie. Koniecznie przeczytaj i się stosuj. Za dodawanie cudzych tekstów lub obrazków bez podpisania/zgody na publikację, wyciszam zgodnie z moim humorem:https://www.facebook.com/groups/1894039563945371/permalink/2069112939771365/. [Znajdziesz ten post na grupie]. Więc:

10. Wszelkie cudze obrazki i teksty bez podpisu lub nie udostępnione ze źródła będą usuwane. Obrazki, które autor sam w desperacji podpisuje, ale nie są podpisane przez ciebie, również. Teksty anonimowe bez zaznaczenia, skąd się wzięły, także.

11. Grupa jest w duchu rodzicielstwa bliskości. Nie mam ochoty czytać o bezstresowym wychowaniu i tym, że dzieci wchodzą komuś na głowę. Jeśli czujesz potrzebę dowiedzenia się czegoś o tym nurcie - wchodź na blog www.matkatylkojedna.pl lub zapytaj w grupie. Google też nie boli 

12. Po licznych dyskusjach i wnioskach chciałabym poprosić o nie usuwanie swoich postów oraz komentarzy. Wszystkie takie zabiegi, które skutkują problemami, ponieważ ja oraz inni moderatorzy nie jesteśmy w stanie pomóc rozwiązać konfliktu czy awantury, będą skutkowały usunięciem z grupy lub wyciszeniem w zależności od naszej oceny.

Obserwuj nas na Instagramie

instagramfacebook-official