O mnie

 

 

 

Pewnego dnia w jedenastopiętrowym bloku na osiedlu w Warszawie została podjęta decyzja, która zmieniła losy całej naszej rodziny. Miesiąc później byliśmy już na Mazurach, w środku Puszczy Piskiej, szukając sposobu na urządzenie się w całkiem nowej rzeczywistości. Ten blog to blog o zmianach, o tym, że są dobre i o tym, że czasem konieczne.

Mieszkamy w lesie - z dwójką naszych synów [3 i 6 lat], psem, kotami, królikami i całym leśnym zwierzyńcem, który nas okazjonalnie odwiedza. Coraz częściej wyjeżdżamy, poznając okolice Mazur oraz dalsze zakątki Polski. Często bywamy w Warszawie, coraz częściej w Gdańsku.

Rzeczywistość nie była różowa - szukanie pracy, szukanie miejsca dla siebie, wreszcie pogodzenie się z tym, że w okolicy w zasadzie nie ma nic, co pomogłoby rozwijać się rodzinie z małym dzieckiem. W cieniu pewnej bezsennej nocy powstał blog, a kilka miesięcy później wpis, który ukierunkował już losy całej rodziny - "Samotność w matce".

Wciąż urządzamy się w naszym nowym starym domku, planujemy remonty oraz marzymy o zagospodarowaniu ogrodu. Nie możemy się doczekać naszych pierwszych wspólnych wakacji [wspólnie nie wyjechaliśmy od ponad dwóch lat! Zawsze jesteśmy rozdzieleni]. Zaczytujemy się w książkach, testujemy nowe gadżety i przede wszystkim chłoniemy spokojną woń lasu, która porządkuje nasze życie i sprawia, że każdego dnia wstajemy z łóżka z nowymi pomysłami.

 

Poznaj inne ciekawe teksty z ponad trzyletniego okresu blogowania:

Dziecko w szambie, króliki, pies, drugi poród, wiejska matka, dwa lata w sieci.

 

Cykle:

szorty z Kosmyka, seksi chwile rodziców, Nasza Biblioteczka, Zwiedzamy Mazury.

 

O mnie w mediach:

Więcej o mnie przeczytasz w artykule Julii Wizowskiej w Miesięczniku Znak: ARTYKUŁ TUTAJ

Matka Tylko Jedna jako nadzieja blogosfery według Kominka: TUTAJ

Wywiad dla redakcji natemat.pl: TUTAJ.

Uroczy list czytelniczki do redakcji "Wysokich obcasów": TUTAJ

Blog tygodnia na blogu Mamabu: TUTAJ

Wspaniale opowiedziana moja historia na blogu pisarki, Katarzyny Enerlich, opublikowana później na łamach "Gazety Olsztyńskiej"  TUTAJ

Mój występ w Programie Trzecim Polskiego Radia, w audycji "Matka Polka Feministka" TUTAJ

Artykuł w Shape Mama: TUTAJ.

Tekst o ucieczkach z miasta: Pani

Wywiad Radomskiej: Limango

Oh krab

Jaskółka w brązowej dziesiątce najbardziej wpływowych blogerów 2014 roku wg Jasona Hunta [dawniej Kominka]: tutaj.

Obserwuj nas na Instagramie

instagramfacebook-official