Nadejszła wiekopomna chwila...

Joanna Jaskółka
28 grudnia 2013

Udostępnij wpis

I się stało. W zalewie anonimowych komentarzy, często oszczerczych, czasami absurdalnych, zazwyczaj głupich, ugotowałam piękne bitki w sosie "nie chcemy anonimów" według Jaskółki.

Trochę mi szkoda, ze względu na kilku fajnych komentatorów, którzy z jakichś swoich powodów nie mają konta ani na blogerze, ani nawet na Google + [Naprawdę są tacy? Nawet mój chłop ma na ostatnim konto! (ponieważ ma telefon z androidem przyp. chłop) ], ale sytuacja do tego doprowadziła, że nie jestem w stanie ogarnąć, która baba ma okres, a która tylko wrzoda na tyłku. Anonimowe komentarze zostały wyłączone.
Tak, tak, pisałam o tym tutaj. Anonimowość wzbudza w człowieku niesamowicie naiwną pewność, że może w internecie wszystko powiedzieć, każdemu dokuczyć, jakkolwiek ośmieszyć i z premedytacją zmieszać z błotem.
Ja tutaj występuję, przedstawiając się z imienia i nazwiska. Bardzo łatwo można sobie wydedukować, gdzie mieszkam. Nie wstydzę się swoich przekonań, swoich potknięć, upadków, sukcesów i chwil, w których wychodzi ze mnie najgorsza menda. Jestem tutaj, stoję do was twarzą w twarz. Jestem w stanie z wami polemizować. Mam prawo się czepiać [wszak to dzięki mnie tu jesteście!]. Lubię dogryźć. Czasami jestem zaskoczona tym, jak wiele pamiętacie, czasem wzruszona, jak bardzo umiecie pocieszyć. Śmieję się razem z wami. Zdarza się płaczę nad mailami lub komentarzami innych matek.
Ale jestem. To ja. Joanna Jaskółka. Krótko ostrzyżona brunetka w okularach, nie gruba, nie chuda. Z cyckami i grubymi łydkami. Z fałdą na brzuchu po porodzie. I niewyparzoną gębą, która się wciąż i wciąż coraz bardziej rozdziawia w zdumieniu, że ktoś może nie mieć tej odwagi przedstawić się chociaż imieniem i spiąć pośladki, by napisać kilka słów bez obrażania, bez zgryźliwości, złośliwości, bez tej cholernej umiejętności przemyślenia, czy powiedziałby mi to samo, gdybym  znała chociażby jego imię.
Tak, kochani, jest różnica między anonimowym komentarzem człowieka, któremu wydaje się, że wszystko wolno, a człowieka, który za swoje zdanie odpowiada imieniem lub nazwiskiem. Ten drugi trzy razy pomyśli zanim rzuci inwektywę w internet, w którym podobno nic ginie [oj ginie, ja sama nie umiem odnaleźć czterech moich tekstów!].
Ktoś mi kiedyś zarzucił, że źle traktuję anonimów. Odpowiedziałam - bo na to zasługują. Jeśli nie umiesz się pod swoim komentarzem w jakikolwiek sposób podpisać, przynajmniej przedstawić, nie zasługujesz na mój szacunek, a tym bardziej uwagę. Sorka. Traktuję cię tak, jak przypadkowego przechodnia, który zatrzymuje mnie na ulicy i próbuje sprzedać prawdy o życiu i szczęściu. Albo najnowszej generacji żelazko.
Oczywiście to nie jest regułą i jak już mówiłam, żal mi tych, którzy, mimo że anonimowi, mieli na tyle odwagi, by się w jakiś sposób podpisywać lub nawet wysłać mi mail z informacją, że to ja, ja się tak podpisuję i mam takie to a takie uwagi. To było fajne i przykro, że właśnie oni oberwą za bandę rozszalałych pannic, które nie potrafią utrzymać klawiatury w ryzach i pierdzą na nią swoimi wypłuczynami z pustej mózgownicy.

Udostępnij wpis

A dla wiejskich [choć nie tylko] matek została też stworzona grupa, na którą serdecznie cię zapraszam TUTAJ
Obserwuj nas też na Instagramie
Możesz też udostępnić wpis i skomentować go na Facebooku
Jestem Asia.
Piszę o tym, jak uciec z miasta i wychowywać dzieci na wsi, z dala od sklepów, ale bliżej siebie.

Naszą historię znajdziesz Tutaj

Ale ona wciąż się pisze, więc zostań ze mną w kontakcie:


  5 sierpnia 2022
  Łódź i Druskienniki - nasze budżetowe wakacje i wspaniała lekcja oszczędzania dla dzieci.

    Kiedy kończył się rok szkolny, ostatnią rzeczą, jaką chciałam, to gdziekolwiek z dziećmi wyjeżdżać. Czułam, że nie podołam ani finansowo, ani psychicznie. Jednak przyjazd mojej koleżanki z Norwegii i jej energia do działania sprawiły, że usiadłam i zaczęłam liczyć. Nasze  budżetowe wyjazdy zaplanowałyśmy w ciągu dwóch dni.  

  18 lipca 2022
  Jak wspierać dziecko w nauce języka, żeby utrzymać motywację?

  Obecne wakacje miały być dla nas resetem. Bez stresu wyjazdów i kolonii. Siedzimy w domu, zwiedzamy okolicę, zajmujemy się naszymi zwierzętami domowymi i ogrodem – teoretycznie nie mamy żadnych obowiązków. Dlatego pojawił się pomysł na zapisanie młodszego syna na kurs językowy w szkole ProfiLingua – by mógł w wakacje uczyć się przez zabawę. Bo jeśli […]

  20 czerwca 2022
  Moja najbliższa koleżanka depresja. Jak z nią żyję i przeżyję?

  Hej. Jestem Asia. Od trzech lat mam depresję, stany lękowe i zaburzenia odżywiania. Zdiagnozowano u mnie zespół stresu pourazowego (PTSD) i zaburzenia ze spektrum autyzmu. Oprócz dzieci są to najbardziej stałe elementy mojego życia. Ponad pół roku temu zakończyłam kolejną terapię. Bywa, że wciąż ze zmęczenia śpię po 14 godzin na dobę i jedyne, co […]

  27 maja 2022
  Kiedy nauczyć dziecko jeździć na rowerze i jak go przekonać, żeby chciał?

  A kiedy kupisz im pierwsze rowery? A kiedy zaczniesz ich uczyć jeździć na rowerze? A czemu oni jeszcze nie potrafią na rowerze? Kto to widział sześciolatek, a jeszcze nie umie... Taki duży, a jeszcze na biegowym jeździ? Takie teksty towarzyszyły mi bardzo długo i były połączone z różnymi staraniami, żeby zmobilizować dzieci do szybszej nauki […]

  24 marca 2022
  ZROBIŁAM TO! Stary pokój chłopców zmieniłam na moją własną sypialnię! [metamorfoza z Lenart Meble]

  Wchodzę do pokoju i rzucam się na łóżko. Pod skórą czuję nową, świeżo wypraną pościel. Wtulam w nią policzek i oddycham głęboko. Leżę na swoim własnym łóżku we własnej sypialni. Tylko mojej. Nie marzyłam o niej.  Wyobrażałam sobie raczej to miejsce jako coś, co nigdy się nie zdarzy, bo zawsze będą inne potrzeby. A teraz […]

  26 lutego 2022
  Szukasz dobrej pralki? Pralko-suszarka Haier i-Pro 7 to sprzęt, który wybrałam

  – Mamo, ja jej w ogóle nie słyszę... – powiedział mój młodszy syn, który w naszym domu najbardziej lubi prać.  – I wszystko widzę, co się dzieje w środku! – ucieszył się, gdy zobaczył, że nowa pralko-suszarka Haier i-Pro 7 ma podświetlenie wewnętrzne.  Poszłam za ciosem. Wymieniłam starą przeciekającą pralkę na nową i jeśli czegoś […]

  Obserwuj nas na Instagramie

  instagramfacebook-official