Co na prezent dla mężczyzny? Z moimi pomysłami będziesz zastanawiać się, czego mu NIE kupić :D

Joanna Jaskółka
9 lutego 2017

Udostępnij wpis

Jakoś tak wyszło, że prezent dla mężczyzny jest zawsze kłopotem. Bo kobiecie to wiadomo: biżuteria, perfumy, książki czy nawet kosmetyki, których nigdy za mało. Ja natomiast zawsze z kobietami mam problem. Bo nie wiem, co lubią. A prezent dla mężczyzny? Prościzna 😀 Naprawdę zawsze, kiedy kupowałam jakiekolwiek prezenty, przy kobietach nie mogłam się zdecydować, a dla faceta szast prast i było. Ale mimo wszystko, sięgnęłam po  pomoc fachowca i w do dzisiejszego wpisu swoją rękę przyłożył… Chłop!

 

 

 

Tak, tak, Chłop pomógł, bo mimo iż czuję się silna  w prezentach, to jednak potrzebowałam jego klepnięcia, jak to się mówi w mojej branży - akceptu. Muszę też dopisać, że jeśli ktokolwiek chciałby kupić Chłopu jeden z tych prezentów, to on się absolutnie nie obrazi, wręcz przeciwnie - o jednym z nich marzy od wielu miesięcy 🙂

 

 

Idealny prezent dla mężczyzny

 

 

Szczerze powiem, że jestem średnio zdziwiona jego wyborami. W końcu prezent dla mężczyzny to takie trochę połechtanie jego ego. Już dawno to zauważyłam, że na liście pożądanych prezentów Chłopa lub mojego ojca są… narzędzia, zestawy narzędziowe, sprytne multitoole i pal licho, że jak przychodzi co do czego, to i tak wołają fachowca. Sami muszą być przygotowani, jakby fachowiec nie dojechał lub potrzebował pomocy 😀

Zestaw do wina to obopólna potrzeba. Czy chodzi o prezent dla kobiety, czy o prezent dla mężczyzny - wydaje mi się uniwersalnym rozwiązaniem. Ładny zestaw do otwierania wina zawsze się przyda.

Chłop akurat jest wielkim fanem Tarantino, a Pulp Fiction to chyba nasz pierwszy wspólnie obejrzany film [nie wiem, czemu myślał, że  z nim obejrzałam go po raz pierwszy, ale niech mu będzie]. W każdym razie gdy zobaczył portfel z filmu, to oczka mu się zaświeciły.

 

[WSZYSTKIE ZDJĘCIA SĄ PODPISANE, WYSTARCZY KLIKNĄĆ NA OKREŚLONY PODPIS I DOWIESZ SIĘ WIĘCEJ O PREZENTOWANEJ RZECZY]

 

 

 

prezent dla mężczyzny

 

1.Zestaw taktyczny Gerber Bear Grylls

2.Bambusowy zestaw do wina

3. Portfel Pulp Fiction

 

 

 

Wypady terenowe

 

 

Jedną z pierwszych propozycji, jakie w ogóle Chłop mój wybrał - były akcje terenowe. Sam już skakał ze spadochronu, czołgiem jeździł z racji zawodu, terenówką po wertepach i lasach to codziennie, a motor chętnie postawiłby w naszym garażu, tylko ja mu nie pozwalam 😀 W każdym razie stwierdził, że jakby miał robić koledze prezent, to właśnie taki. Bo podobno facetom to sprawia frajdę. Mam nadzieję, że jest świadomy tego, że związane to jest z zainteresowaniami, i nie popełni fakapu, prezentując mi na przykład możliwości prania przez godzinę jakąś rewelacyjną pralką albo używania przez 2 godziny miksera 😉 To tak nie działa 😀

 

 

prezent dla mężczyzny

 

  1. Godzinna jazda samochodem terenowym [Warszawa]
  2. Przejażdżka czołgiem [Chrcynno (okolice Nasielska)]
  3. Przejażdżka motorem [Trójmiasto]
  4.  Przejażdżka quadem [Warszawa, Katowice, Poznań, Trójmiasto, Wrocław]

 

 

Koszulki zawsze są świetnym prezentem. Szczególnie takie z przekazem. Jeszcze się nie zdarzyło, żeby Chłop przyjął koszulkę z kręceniem nosa i lubi mieć takie, których napisy przyciągają oczy na ulicy. A mówią, że to ja szukam poklasku... Może trochę, szczególnie kiedy mogę zwrócić na siebie uwagę spinkami do mankietów 😀 Czepialscy stwierdzą, że przecież nie jestem żoną, ale wiadomo z kim Chłop się pokazuje publicznie, prawda? Na drugiej planszy pokażą takie same spinki, tylko w innym kolorze - fajny prezent dla mężczyzny 🙂

 

Jeszcze fajniejszym jest uciekający budzik - niby mamy budziki w telefonie, ale kilka razy zdarzyło się, że... dzieci nam je wyłączyły. A ten budzik ze zdjęcia mieliśmy ponad dwa lata [zgubił się przy przeprowadzce] i on naprawdę uciekał, wydzierając się głośno, nawet przed Kosmykiem, który z tego powodu zaczynał wydzierać się jeszcze głośniej... Pobudka gwarantowana.

 

 

prezent dla mężczyzny

 

 

8. Spinki do mankietów "Fajny facet" [czarne]

9. Koszulka "Krążą pogłoski, że jestem boski"

10. Koszulka z pieskiem 

11. Uciekający zegarek

 

Z kolejnych propozycji na prezent dla mężczyzny - powtarzający się multitool, tym razem taki, że Chłop widząc go, prawie się popłakał z miłości. Koszulka 😉 z oczywistym przekazem, spinki, o których wspomniałam i... breloczek. Jedna z pierwszych breloczkowych propozycji, bo uważam, że to bardzo fajny sposób na zadbanie o samą siebie i o faceta za jednym razem, bo nikt nie poniesie szkód, kiedy zdarzy się zapomnieć o dacie [na breloku można wygrawerować ważne daty "ku pamięci"]. Teraz, kochanie, zamknij oczy i nie czytaj, bo niedługo taki brelok z najważniejszymi dla nas datami przyjdzie do domu, ale masz być zaskoczony!

 

 

 

prezent dla mężczyzny

 

12. Multitool Leatherman - Skeleton [25 lat gwarancji,Chłop się zaślinił, jak go zobaczył]

13. Personalizowany brelok 

14. Koszulka "Masz rację kochanie"

15. Spinki do mankietów "Fajny facet" 

 

W kolejnych propozycjach na prezent dla mężczyzny - znów brelok, znów koszulka i... kamienne kostki do drinków, które mi wydawały się absurdalnym pomysłem, a Chłop wykrzyknął: "Daj spokój! Taka kostka nie rozcieńczy ci whisky!". No ok, ma to sens, nie powiem.

 

 

prezent dla mężczyzny

16. Kamienne kostki do lodu

17. Koszulka "Piękni, młodzi, niewyspani" [ulubiona Chłopa]

18. Personalizowany brelok. Taki jak dla pieska 🙂

 

 

Jeśli prezent dla mężczyzny ma być czymś przydatnym i pożytecznym, nie ma chyba lepszej propozycji niż wiertarko-wkrętarka. Ile ja się nasłuchałam, podczas przygotowania pokoju chłopców i składaniu mebli, że jakby Chłop miał lepszą wiertarko-wkrętarkę to szybciej by to wszystko poszło! Tym swoim narzekaniem naprowadził mnie na pomysł na prezent, bo faktycznie wkrętarka to chyba podstawowe urządzenie w domu, już nawet nie po to, żeby coś złożyć, ale żeby w ogóle dokręcić jakieś poluzowane śrubki. Chłop postawił na Makitę, trochę tańszy, ale też dobry, jest Bosh.

 

A dla gadżeciarza - kamerka samochodowa. Na pewno kojarzycie filmiki [głównie z Rosji] o wypadkach samochodowych filmowanych z wnętrza jakiegoś auta. Oni tam wszyscy mają kamerki, do Polski ten trend dopiero wkracza. My z Chłopem w tej kwestii się nie możemy zgodzić, bo tak jak kiedyś bardzo chciał i szukał odpowiedniej kamerki, tak teraz uważa, że mu niepotrzebna. A tak jak ja nie chciałam szukać odpowiedniej kamerki, tak teraz wydaje mi się, że byłaby przydatna. No cóż - kwestia wybadania potrzeb.

 

 

 

prezent dla mężczyzny

 

19. Kamera samochodowa Lark

20. Kamera na lusterko XBlitz

21. Wiertarko-wkrętarka Bosh

22. Wiertarko-wkrętarka Makita

 

 

Kompletnie nie rozumiem niechęci do skarpetek jako formy prezentu. Nie wiem, może kiedyś faktycznie to było banalne, bo i skarpetki były banalne, ale z dzisiejszymi opcjami wyboru - materiału, wzoru, koloru, to jeden z najciekawszych propozycji na prezent dla mężczyzny i... nie tylko. Bo ja z pocałowaniem ręki przyjmę wszelkie ilości skarpet, byle by miały estetyczny bądź zabawny wzór. To jeden z najpraktyczniejszych prezentów, tym bardziej że nosimy je często i często myślimy o ofiarodawcy dzięki temu  🙂 Na początku pytałam cię, czy domyślasz się, jaki prezent jest w topie pożądanych przez Chłopa - tak, to skarpety. Dobre, porządne skarpety. To nasze stałe życzenie na święta czy inne okazje 🙂

 

 

 

prezent dla mężczyzny

 

23. Zestaw skarpetek.

24. Skarpetki niebieskie.

25. Czarne skiery we wzory.

 

 

Jeśli zastanawiasz się, czy idealny prezent dla mężczyzny to latarka - nie musisz już tego robić. Tak, latarka jest świetnym pomysłem, a już czołówka to obowiązek. Przekonałam się o tym sama, kiedy kilka razy zabrakło prądu, a ja musiałam znaleźć świeczki - szybko znalazłam jedną z wielu latarek, jakie mamy w domu, bo wyjściowa zawsze leży w tym samym miejscu na parapecie na werandzie. Jedna jest na werandzie, jedna w piwnicy, jedna zapasowa, a jedną Chłop wozi w samochodzie. Kiedy musi coś szybko sprawdzić pod maską wieczorem albo iść na spacer z psem, czołówka w pełni daje radę, uwalniając ręce. Dla nas - podstawowy gadżet, którego nigdy za mało.

 

prezent dla mężczyzny

 

  1. Latarka czołowa SILVA [kosmicznie przeceniona!]
  2. Latarka czołowa Rubicon
  3. Latarka czołowa Ledlenser
  4. Latarka czołowa Gerber BG Bear Grylls

 

Spis 33 idealnych pomysłów na prezent dla mężczyzny kończę lornetkami. Może nie niezbędne, może da się bez nich żyć, ale warto mieć jedną w domu, szczególnie w domu, w którym są dzieci. Przydaje się na wyprawach do lasu lub na wycieczkach, gdy chcemy się znaleźć albo coś dokładniej obejrzeć. Dwie górne [30-31] są większe, dolne [32-33] znacznie mniejsze i poręczniejsze.  Jeden z takich potrzebnych, a niespodziewanych pomysłów, bo mało kto myśli o kupieniu lornetki na co dzień, a kiedy ją ma, docenia jej przydatność.

 

 

prezent dla mężczyzny

 

 

30. Lornetka SILVA Bino POCKET

31. Lornetka Walther

32. Lornetka Bushnell PermaFocus

33.Lornetka Delta Optical Discovery

 

 

I tyle. Chłop się postarał tak, że teraz mam listę prezentów dla niego na wszystkie okazje na najbliższe trzy lata. No może wypadów terenowych nie będę musiała mu załatwiać, choć ten motor go kusi. W każdym razie, jeśli miałabym coś dodać do listy, z pewnością będą to książki w zależności od zainteresowań oraz... kosmetyki. Ich nigdy za mało. Woda toaletowa [tu jest Hugo Boss w promocji, na którego się czaję] czy zestaw płynów do mycia lub kremów do twarzy zawsze się przyda. I nie myśl o tym, że to niekulturalne i insynuujące brak higieny. To wyobrażenia z PRL 😀 Prezent powinien zaspokajać jakieś potrzeby obdarowanego, a każdy z nas ma potrzebę bycia czystym 🙂

 

Jeśli masz jakieś swoje pomysły na prezent dla mężczyzny - nie wahaj się napisać o nich w komentarzu. Rozbudujmy tę listę, żeby już żaden facet nie miał smutnej miny podczas rozpakowywania prezentu. Może też wspólnie pomyślimy o idealnym prezencie dla kobiety? Ja wybieram przez całe życie skarpetki. Nie jestem z tych wymagających konia i karety 😀

 

 

Wszystkie linki we wpisie są afiliacyjne,

czyli jeśli kupisz coś z mojego polecenia,

dostanę za to prowizję.

Udostępnij wpis

A dla wiejskich [choć nie tylko] matek została też stworzona grupa, na którą serdecznie cię zapraszam TUTAJ
Obserwuj nas też na Instagramie
Możesz też udostępnić wpis i skomentować go na Facebooku
16 września 2020
Ten dzień, gdy po ośmiu latach zostałam w domu sama

Wstaję z krzesła, odwracam się i jakoś dziwnie zaczepiam nogą o krawędź krzesła, że lecę twarzą na podłogę i dziękuję w duchu za duże cycki amortyzujące upadek. Leżę na ziemi i analizuję, co się stało. W domu jest cicho. Nikt nie słyszał mojego upadku, nikt nie widzi mojej rozplaskanej na podłodze dupy. W domu jestem […]

6 sierpnia 2020
17 zabaw, które pomogą ci pracować bez problemu i zawracania gitary

No i jest. E-book o 150 darmowych zabawach dla dzieci już wylądował w sklepie i wzruszam się każdego dnia, gdy czytam pozytywne recenzje i podziękowania. Więc ja też chcę podziękować. Mój e-book by nie powstał, gdybym nie ogarnęła swojego domowego biura i gdyby dzieci skakały nade mną bez zajęcia. Zajęcie udało mi się znaleźć  - […]

29 lipca 2020
Ile tracą nasze dzieci, gdy przeprowadzamy się z miasta na wieś, na zad*pie? [podkast]

Pytań od rodzin, które rozważają opuszczenie miasta i przeniesienie się na wieś, dostaję miesięcznie kilka. Coraz więcej tych rodzin, których kierunek z miasta na wieś bardzo interesuje. Co ciekawe na Mazurach, do szkoły mojego dziecka, dołączy w przyszłym roku kilkoro dzieci, których rodzice schronili się przed pandemią w swoim letnim domku i postanowili zostać tu […]

22 lipca 2020
Do kogo krzyczą rodzice i czemu robię ludzi w ch*ja [podkast]

Otóż i jest. Pierwszy odcinek podkastu. Nigdy nie sądziłam, że zacznę znowu gadać do mikrofonu, ale od kiedy pogadałam  kilka razy z Kamilem Nowakiem, wspomnienia ze stażu w radiu wróciły i idea prowadzenia nowego kanału gdzieś indziej niż tylko na fejsie czy instagramie coraz bardziej mi się zaczęła podobać.  

3 czerwca 2020
7 zdań, które nie działają, a wciąż je dzieciom powtarzamy

Są takie zdania, które wypowiadamy z nadzieją, że w czymś one pomogą. Powtarzamy je, wierząc, że coś one przekażą. I faktycznie - przekazują. To, że nie działają albo to, że potrzebujemy zwyczajnie coś z siebie wyrzucić. Bo na tym polega magia części z tych powszechnych tekstów - służą temu, żebyśmy sami wyrzucili z siebie emocje. […]

1 czerwca 2020
Zobacz, jak ten kącik przemienił się w domowe biuro oraz jak wygląda moja praca z dziećmi w domu.

Osiem lat piszę tego bloga i piszę [a raczej pisałam] go zawsze na kolanie. Pamiętam, że kiedy otworzyłam firmę i postawiłam na internetową działalność, obiecywałam sobie, że za zarobione na blogu pieniądze zrobię sobie wreszcie prawdziwe biuro. Niestety, wszystkie zarobione na blogu pieniądze wydawałam zawsze na jakieś głupoty: jedzenie, rachunki albo drzwi do domu.  

Obserwuj nas na Instagramie

instagramfacebook-official