O mnie

DSC_0326

 

 

Pewnego dnia w jedenastopiętrowym bloku na osiedlu w Warszawie została podjęta decyzja, która zmieniła losy całej naszej rodziny. Miesiąc później byliśmy już na Mazurach, w środku Puszczy Piskiej, szukając sposobu na urządzenie się w całkiem nowej rzeczywistości. Ten blog to blog o zmianach, o tym, że są dobre i o tym, że czasem konieczne.

 

Mieszkamy w lesie – z dwójką naszych synów [2 i 5], psem, kotami, królikami i całym leśnym zwierzyńcem, który nas okazjonalnie odwiedza. Coraz częściej wyjeżdżamy, poznając okolice Mazur oraz dalsze zakątki Polski. Często bywamy w Warszawie, coraz częściej w Gdańsku.

 

Rzeczywistość nie była różowa – szukanie pracy, szukanie miejsca dla siebie, wreszcie pogodzenie się z tym, że w okolicy w zasadzie nie ma nic, co pomogłoby rozwijać się rodzinie z małym dzieckiem. W cieniu pewnej bezsennej nocy powstał blog, a kilka miesięcy później wpis, który ukierunkował już losy całej rodziny – „Samotność w matce”.

 

Wciąż urządzamy się w naszym nowym starym domku, planujemy remonty oraz marzymy o zagospodarowaniu ogrodu. Nie możemy się doczekać naszych pierwszych wspólnych wakacji [wspólnie nie wyjechaliśmy od ponad dwóch lat! Zawsze jesteśmy rozdzieleni]. Zaczytujemy się w książkach, testujemy nowe gadżety i przede wszystkim chłoniemy spokojną woń lasu, która porządkuje nasze życie i sprawia, że każdego dnia wstajemy z łóżka z nowymi pomysłami.

 

 

 

Inne dobre teksty z ponad trzyletniego okresu blogowania: Dziecko w szambie, króliki, pies, drugi poród, wiejska matka, dwa lata w sieci.

 

Cykle: szorty z Kosmyka, seksi chwile rodziców, Nasza Biblioteczka, Zwiedzamy Mazury.

 

Więcej o mnie przeczytasz w artykule Julii Wizowskiej w Miesięcznku Znak: ARTYKUŁ TUTAJ

 

Matka Tylko Jedna jako nadzieja blogosfery według Kominka: TUTAJ

 

Wywiad dla redakcji natemat.pl: TUTAJ.

 

Uroczy list czytelniczki do redakcji „Wysokich obcasów”: TUTAJ

 

Blog tygodnia na blogu Mamabu: TUTAJ

 

Wspaniale opowiedziana moja historia na blogu pisarki, Katarzyny Enerlich, opublikowana później na łamach „Gazety Olsztyńskiej”  TUTAJMój występ w Programie Trzecim Polskiego Radia, w audycji „Matka Polka Feministka” TUTAJ

Artykuł w Shape Mama: TUTAJ.

 

 

Tekst o ucieczkach z miasta: Pani

 

Wywiad Radomskiej: Limango

 

Oh krab

 

 

Jaskółka w brązowej dziesiątce najbardziej wpływowych blogerów 2014 roku wg Jasona Hunta [dawniej Kominka]: tutaj.