Najbardziej samotne dziecko pod slońcem

Joanna Jaskółka
27 maja 2014

Udostępnij wpis

Najpierw skakał po cienkiej strukturze matczynego kręgosłupa. Potem wyrwał pukle włosów i na nieszczęście z matczynej głowy [a mógł z nóg!]. Kiedy wreszcie dorwał się do szlaucha [tak, szlaucha, nie szlaufa KLIK], blady strach padł na okoliczne twarze, a groza przedarła się nawet przez skostniałe serce matki. Będą kłopoty, wszyscy pomyśleli. I były.

Kiedy zimny strumień wody pogwałcił książki, gazety, stolik, huśtawkę, trampolinę, a wreszcie suszarkę z prawie wyschniętym praniem, nerwy puściły nawet rozwalonemu na stole [i oblanemu] Flejtuchowi. Nastąpiła milcząca banicja dziecka. Taka straszna, głucha cisza, spowodowana bardziej obawą, że słowa przeistoczą się w krzyk, a krzyk ostatecznie w płacz, niż potrzebą skrzywdzenia malucha.

W tym zupełnym bezsłowiu jednoczyły się z nami lasy i jeziora. Całkowita cisza opanowała trawnik, a w powietrzu czuć było zbliżającą się burzę emocji.

Która nadchodziła. Czuć ją było już po pierwszej minucie bez zdania. Po minucie drugiej, zdezorientowany Kosmyk, nie wiedząc, co się dzieje, nie spodziewając się tak brutalnej kary, spróbował wycisnąć z ocząt kilka dziecinnych łez, a kiedy to mu się nie udało, spowił usteczka w podkówkę i zakrzyknął:

- Jestem tutaj taki samotny! Ojej!

Nawet najbardziej samotny dwulatek pod słońcem potrafi jednym zdaniem przyciągnąć do siebie całą rodzinę 🙂

Udostępnij wpis

A dla wiejskich [choć nie tylko] matek została też stworzona grupa, na którą serdecznie cię zapraszam TUTAJ
Obserwuj nas też na Instagramie
Możesz też udostępnić wpis i skomentować go na Facebooku
Jestem Asia.
Piszę o tym, jak uciec z miasta i wychowywać dzieci na wsi, z dala od sklepów, ale bliżej siebie.

Naszą historię znajdziesz Tutaj

Ale ona wciąż się pisze, więc zostań ze mną w kontakcie:  Subscribe
  Powiadom o
  guest
  11 komentarzy
  najstarszy
  najnowszy oceniany
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Strzyga
  9 lat temu

  Każdy by przyszedł :)<br /><br />Moje dzieci dziś siedzą cichutko i są nad wyraz kochane - ot, przekonały się wczoraj co się dzieje, kiedy mamusi puszczą nerwy po całym dniu nieuzasadnionej histerii (warczy do tatusia: &quot;Siłą mnie tu nie zatrzymasz&quot; i wychodzi w deszcz na piętnaście minut, nie zważając na lamenty - a jaka spokojna i silna wraca...)

  Karolina S.
  9 lat temu

  Hahahaha 🙂 Ty to potrafisz... Tak obrazowo opisałaś tę sytuację, że mam wrażenie jakbym ja też &quot;dostała&quot; tym zimnym strumieniem 😉

  skak Anka
  9 lat temu

  To dosyć delikatny sposób przekazania, że chce się brata 😉 <br />

  Oda Eska
  Reply to  skak Anka
  9 lat temu

  😉

  Lucy eS
  9 lat temu

  ten to umie podsumować sytuację - po matce

  Gizanka
  9 lat temu

  Kosmyk, mistrz puenty 😀

  Filipia Mama
  9 lat temu

  Ojej!!!

  Krystyna Bieniawska - Dąbek
  9 lat temu

  Gratuluję! Ta kumulacja emocji. Napięcie rośnie, czytelnik czeka na rozwój akcji.... Jak u... Alfreda Hitchcocka,,,, A babcia ma łzy w oczach, współczucie dla wnuka i tęsknotę w sercu:( Tobie Asiu też współczuję, zwłaszcza, że wiem jaki jest ból po wyrwanych włosach. KBD 🙂 babcia Kosmyka 🙂 matka Damiana

  Anna Pacek
  9 lat temu

  Biedactwo kochane...serce się ściska na myśl o tej strasznej samotności!

  tlusta_papuzka
  9 lat temu

  &#39;Spowił w podkówkę&#39;....?

  Beata Wiktoria
  9 lat temu

  hm.... Samozwaniec by się zarumieniła z emocji...

  1 grudnia 2023
  Dom to nie laboratorium! Sprzątanie bez spiny z nowym Hoover HFX

  Jak Ty dasz radę? – pytała mnie mama, gdy zaadoptowałam dwa psy. – Przecież nie ogarniesz tego sprzątania! “Ogarniesz” – napisała mi ekipa Hoovera, gdy zobaczyli w moim domu nowe zwierzaki. “Dom to nie laboratorium, ale przynajmniej podłogi będą czyste!”.   

  27 listopada 2023
  Inspiracje: prezenty świąteczne dla dzieci, które rozwaliły system w naszym domu

  Co roku to samo - co kupić dziecku pod choinkę. Zabawki, słodycze, akcesoria? Czasem prezenty świąteczne dla dzieci są bardzo oczywiste, bo dziecko wyraźnie mówi, czego pragnie. Czasem jednak dziecko jest za małe, żeby znać swoje potrzeby lub zwyczajnie samo nie wie, czego chce. Co wtedy? Przygotowałam kilkadziesiąt inspiracji, które pomogą Ci zdecydować.  

  26 listopada 2023
  Idealne na prezent książki, które wspierają nas w edukacji domowej

  Jednym z przewag edukacji domowej nad systemową edukacją są książki. Dzieci uczące się w domu mają o wiele więcej czasu nie tylko na czytanie książek dla przyjemności, ale też na samodzielny wybór, z których książek będą korzystać, przygotowując się do egzaminów końcowych z całego roku. Nasza biblioteczka mądrych, edukacyjnych książek coraz bardziej się powiększa i […]

  10 września 2023
  Tydzień na edukacji domowej - jak zorganizowałam chłopcom naukę?

  I już za mną pierwszy tydzień edukacji domowej. Wciąż mam mętlik w głowie, wciąż mnóstwo wątpliwości, ale pewna jestem jednego - będzie dobrze. Jeśli chcesz poczytać, jak wyglądał nasz pierwszy tydzień w nowej rzeczywistości edukacji domowej, dawaj! Czekam na ciebie z nowym tekstem!

  28 sierpnia 2023
  Rzucamy szkołę i przenosimy się do Szkoły w Chmurze [podkast]

  Ale rozumiecie państwo, jak wam się nie podoba, nie musicie chodzić do naszej szkoły - słyszą często rodzice od dyrekcji szkoły, gdy zgłaszają jakieś problemy czy niedociągnięcia. "Jak się nie podoba, możecie sobie stąd iść" - tłumaczy szkoła,  pokazując, gdzie naprawdę ma zarówno rodziców szkoły, jak i same dzieci do niej uczęszczające. I ja się […]

  25 kwietnia 2023
  Ciekawostki o kurach, z których pewnie nie zdawałaś sobie sprawy

  Kiedy zaczynałam moją przygodę z kurami, wiedziałam o nich, że lubią grzebać w ziemi, że średnio dobrze latają, że znoszą jajka i że są najbliższymi krewnymi tyranozaura. To nie były ciekawostki o kurach, tylko wiedza z pierwszej klasy. Kiedy teraz o tym myślę, zastanawiam się, co mi do głowy strzeliło, żeby pakować się w relację […]

  Obserwuj nas na Instagramie

  instagramfacebook-official